De RET gaat toch niet aanbesteden in China?

10 January 2020, 22:06 uur
Mobiliteit
mainImage

Het Ov-bedrijf Keolis heeft 415 bussen besteld bij de Chinese bussenbouwer BYD en niet zoals de RET bij een Nederlands bedrijf. Het Rotterdamse raadslid Dennis Tak waarschuwt dat als zulke aanbestedingen zich in de toekomst gaan herhalen, dat die wel eens ‘’desastreuze gevolgen zouden kunnen hebben voor onze kenniseconomie, ons kapitaal en uiteindelijk onze welvaart.’’

De RET rijdt (nu nog) rond met Nederlandse VDL-bussen. De keuze is gemaakt in samenspraak met de MRDH (Metropoolregio Rotterdam Den Haag . De Partij van de Arbeid in Rotterdam is van mening dat grote investeringen in Nederland moeten blijven. Tak – verreweg het meest zakelijke raadslid van de PvdA - neemt met dat standpunt een voorsprong op aanbestedingen van de RET in de toekomst en spart zijn mening nu met die van mobiliteitswethouder Bokhove.

Een van de vragen die hij haar stelt is welke middelen de gemeente Rotterdam nu al in handen heeft om bij openbare aanbestedingen te toetsen op de aanwezigheid van oneerlijke concurrentie?

Het Ov-bedrijf Keolis vervoert passagiers in het midden- en oosten van het land.