Burgemeester zegt nee tegen De Kok & De Tuinman

17 April 2023, 18:18 uur
Politiek
mainImage

De vrij originele horeca-inrichting de Kok & de Tuinman – in het Liskwartier in Rotterdam Noord een beetje verstopt terug te vinden in de naoorlogse huishoudschool aan de Konigsveldestraat – kan het verdere gebruik van z’n achtertuinterras op z’n buik schrijven. Burgemeester Aboutaleb, die het horecabeleid in Rotterdam tot de zijne heeft gemaakt en ogenschijnlijk extra kritisch kijkt sinds Leefbaar Rotterdam (VVD en D66) juist schwung aan de horeca willen geven, vindt dat de eigenaren niet langer kunnen terugvallen op de souplesse tijdens het coronatijdperk. Het is einde oefening.

‘’Tijdens de voor vele exploitanten lastige Corona-periode is getracht constructief mee te denken. Door de gemeente Rotterdam is voorgesteld een zogenaamd coffee-to go concept te introduceren, waarbij bezoekers koffie en thee in kartonnen bekers kregen en deze in de tuin konden opdrinken. Ook toen is benadrukt dat er niet geserveerd mocht worden en dat het nuttigen van alcohol sowieso niet aan de orde was. Oftewel, van het gedogen van het gebruik van de tuin als terras is nooit sprake geweest’’, heeft hij aan de uitbaters laten weten na klachten van omwonenden die illegale feestjes (en geluiden) hebben waargenomen.

In het horecabeleid van Rotterdam is geen specifieke regel voor achterterrassen opgenomen. Per geval worden de (on)mogelijkheden beoordeeld. Op de ene plek is een achterterras dus niet mogelijk, op de andere wel, dat is afhankelijk van de locatie en de toetsingskaders (bestemmingplan en horecagebiedsplan). ‘’Zo bieden we als gemeente maatwerk’’, aldus Aboutaleb. ‘’Per geval wordt de druk op het woon- en leefklimaat meegewogen.’’