Wethouder Maarten Struijvenberg – baas van alle ambtenaren in Rotterdam – moet volgende week donderdag in de gemeenteraad aan de Partij van de Arbeid uitleggen hoe het komt dat er geen schot zit in de salarisimpuls voor ambtenaren van sociale werkplaatsen. De groep voelt zich vergeten en tekort gedaan, zegt raadslid Co Engberts en wil er een debat over.
‘’De kosten in levensonderhoud zijn voor alle Rotterdammers duurder geworden, dus voor deze mensen ook. We beginnen ons zorgen te maken over hun positie, want mensen met een salaris onderaan het loongebouw hebben het zwaar. De ambtenaren van sociale werkplaatsen hebben vaak de allerlaagste salarissen terwijl de boodschappen en energierekening voor hen net zo veel in prijs zijn gestegen als voor andere ambtenaren’’, aldus Engberts.
De Rotterdamse PvdA heeft in december vorig jaar al aandacht gevraagd voor hun situatie en de wethouder toen verzocht over te gaan tot een eenmalige uitkering voor de doelgroep ‘Nieuw Beschut’ te verstrekken. De ambtenaren van sociale werkplaatsen voeren nu samen met de vakbonden actie voor een betere cao.