Het stadsbestuur van Rotterdam moet vaart maken met het uitrollen van de horecaroutes en horecaondernemers bovendien meer ruimte geven om goede ideeën over veiligheid in en rond horecagebieden of bij evenementen te vergroten. Die serieuze kans ontbrak tot nu toe. Raadslid Van Groningen vond dat het tijd werd om dat beleid te aan te passen, zodat er meer ruimte komt vanuit de gemeentelijke organisatie voor horecamaatwerk.
Met die maatregel hoopt de fractie van de VVD vooral het veiligheidsgevoel een boost te kunnen geven omdat die nu eenmaal behoorlijk onder druk staat. Aantrekkelijke routes tussen horecagebieden moeten het veilig uitgaan kunnen vergroten.
‘’Veiligheid is een kerntaak van de overheid en vraagt een proactieve rol van gemeentelijke organisatie. Nu is het zo dat in de praktijk de verzoeken om maatwerk uitdraaien op een starre houding bij de gemeenteloketten en dus geen doorgang vinden’’, aldus Van Groningen, die bij de stemming in de gemeenteraad alleen een nee kreeg van BIJ1, de voormalige partij van Sylvana Simons en de Groep De Jong, die overigens van BIJ1 is afgescheiden.