Het negatief zwemadvies voor het Kralings Zwembad blijft van kracht. Volgens wethouder Zeegers (milieu) blijft men in het natuurbad PFAS boven de zwemwaternorm aantreffen. Dat duurt al sinds 2023. Het negatief zwemadvies is gebaseerd op een gezondheidkundige risicoafweging van het RIVM.
Oorzaak na onderzoek: in de sloten rond het zwembad worden hogere gehalten PFOS gemeten. Dit leidt tot de conclusie dat de bron waarschijnlijk buiten het zwembad is gelegen. Ondanks aanvullend onderzoek van oppervlaktewater, slootslib, en de bodem in en rond het zwembad is tot op heden nog geen duidelijke bron gevonden
Sinds januari 2024 nemen de besturen van het zwembad en de naast gelegen volkstuinvereniging alsmede de bewoners van de wijk Leonidas deel aan een terugkerend overleg over de voortgang van onderzoek, waaruit tot nu toe blijkt dat in de grond in de woonwijk op twee plekken PFOS in verhoogd gehalte voorkomt en dat slib van twee sloten grenzend aan het parkeerterrein van het zwembad ook verhoogde gehalten PFOS bevat. De grond van het volkstuincomplex bevat slechts licht verhoogde gehalten PFOS in de grond.
Op basis van eerder onderzoek naar lood in de bodem heeft de volkstuinvereniging wel al het advies gekregen bij voorkeur groenten en fruit te kweken in bakken met schone grond.