Dik honderd circusartiesten zijn momenteel op reis naar Rotterdam. Uit landen als Marokko, Spanje, Frankrijk en Nieuw-Zeeland. Zij treden vanaf woensdag 30 april tot en met het weekend op tijdens het jaarlijkse Circusstad Festival, het grootste circusfestival van Nederland, op en rond het Schouwburgplein.
Circusstad Festival vindt behalve op het Rotterdamse Schouwburgplein van 30 april tot en met 4 mei plaats in Theater Rotterdam, het oude Luxor Theater, bij het Maritiem Museum, Tall Tales Studio in Delfshaven en Codarts Circus Arts op Katendrecht. Je loopt zo het hekloze Schouwburgplein op voor een terrasje, gratis voorstellingen en workshops. Tickets kun je kopen \voor exclusieve voorstellingen in de tenten op het plein of in de theaters vlakbij en elders in de stad.
Bizarre stand-up comedy
Op de openingsdag laten zich meteen drie top-acts zien. In het oude Luxor Theater treedt namelijk 's avonds het Nieuw-Zeelandse Laser Kiwi op. Het trio maakt in de voorstelling 'Rise of the olive' een unieke mix van circus, bizarre sketches en gevatte Engelstalige stand-up comedy. Perfect voor een avond vol lachsalvo’s, existentiële inzichten en spektakel van het allerhoogste niveau.
En op de vroege avond speelt Theatre d'un Jour 'Reclaim' dat in 2023 de critics choice award won voor ‘Beste Circus Voorstelling’ in België. Het is dan ook een aangrijpende, meeslepende beleving waarbij de grenzen tussen publiek en artiesten vervagen en waarin bijlen hen letterlijk om de oren vliegen. Uitgeroepen tot ‘Beste Circus Voorstelling’ in België.
's Middags is dan al drie keer Captain Frodo's 'New Family Freak Show' te beleven. Met een knipoog naar het roemruchte verleden van de freakshow, combineert deze vrolijke voorstelling bizarre acts, zoals het wringen door twee tennisrackets of het slikken van zwaarden, met een flinke dosis humor.
Circus en breakdance
Een ander hoogtepunt is 'Ka-In' uit Marokko. Met 13 getalenteerde acrobaten en (break)dansers brengt Groupe Acrobatique de Tanger een wervelend circusepos dat je ademloos achterlaat. 'Ka-In' van choreografe Raphaëlle Boitel is een ode aan de jeugd, een viering van broederschap, en een explosie van energie, waarin lichamen de grenzen van het mogelijke opzoeken en verleggen. Op vrijdag- en zaterdagavond in Theater Rotterdam. ( recensie: https://www.theaterkrant.nl/recensie/ka-in/groupe-acrobatique-de-tanger-en-raphaelle-boitel/ )
Bijzonder is ook daarna op vrijdag en zaterdag het cabareteske 'Late Night at the Opticum' . Rotterdams eigen circus comedian Harvey Cobb presenteert samen met Captain Frodo, die speciaal voor Circusstad Festival een week vrij neemt van Cirque du Soleil in Las Vegas, een aaneenschakeling van unieke acts en special guests. Maar er zijn nog veel meer bijzondere voorstellingen te vinden op circusstad.nl.
Magische ballen
Of stap in de wereld van 'Ballroom' : een magisch lijnenspel van stuiterballen in een vrachtwagen theater. Je ziet het gebeuren, maar het is onverklaarbaar. Jongleerballen kiezen hun eigen weg. Deze intieme voorstelling vindt plaats in een tot mini-theaterzaal omgebouwde vrachtwagen bij het Maritiem Museum. Ook in een andere voorstelling 'Man Strikes Back' creëren de Belgen van Post uit Hessdalen een bijzonder spectaculaire, muzikale performance van mens en robot.
Aanraders zijn verder 'Akri' van de clowneske Spanjaard Manel Rosés,en 'OMÂ' waarin de Duits-Iraanse Roxana Küwen Arsalan jongleert met haar voeten, maar ook innemend een dialoog met het publiek aangaat. Of neem het grappige ballenspel in 'iRRooTTaa' , dat zeer geschikt is voor jonge kinderen. In het indrukwekkende 'Meander' verstrengelen vijf acrobaten zich tot één lichaam. Om maar wat te noemen, want op circusstad.nl vind je nog meer voorstellingen op dit grootste festival.
Gratis voorstellingen
Gratis een terrasje pakken op het Schouwburgplein kan ook, terwijl de kinderen aan één van de elf workshops meedoen, zoals Hoelahoep of Trapeze. Ook kan er genoten worden van gratis voorstellingen, waaronder het magnifieke 'Buitengewoon' met verstandelijk gehandicapten of een prachtige 'lovestory' in Cyr wheels door het Duitse duo LéOlé en de beste artiesten in ' Extreme Rotjeknor' van jeugdcircus Rotjeknor. Of geniet op vrijdag en zaterdag vanaf 20.30 uur gratis van de uiterst swingende bands Klezmagic en Luna Maki.