door Jan van der Sande
Omdat afgelopen woensdag veel wedstrijden werden afgelast moest Neptunus-Curaçao vandaag donderdag 9 juni twee wedstrijden spelen. De eerste ontmoeting was tegen het Tsjechische Arrows dat na grote achterstand met 9-4 werd gewonnen. Aansluitend was daar de tweede strijd ditmaal tegen het organiserende Bonn. Ook nu kwamen de mannen van manager Raily Legito achter maar ditmaal kon die niet meer goed gemaakt worden. Bonn won met 8-5.
Tegen de ploeg uit Ostrava begon Neptunus met een 1-0 voorsprong in de eerste inning. In de derde beurt kwamen de Tsjechen echter alle negen aan slag en scoorden zij viermaal. Wat het allemaal nog erger maakte was de zware blessure die Sheadion Jamanika opliep bij een poging om voorin het rechtsveld samen met Greg Muller en Dwayne Kemp een bal te vangen. Jamanika verstapte zich en schreeuwde het uit van de pijn. In het ziekenhuis werd een scheurtje in zijn enkelband geconstateerd. Faas Sluijter nam zijn plaats in.
Lang bleef de 1-4 stand op het bord staan. Neptunus zag veel ballen in het outfield gevangen worden. In de achtste inning konden de blauwwitten eindelijk de zaak recht trekken. Niet minder dan elf Rotterdammers kwamen er aan slag. Met volle honken sloeg Dashenko Ricardo de bal het veld uit voor een grand slam homerun en bracht de stand op 5-4.
Nog was het niet gedaan met de aanvalsdrift van de mannen van Raily Legito. Met opnieuw volle honken was het Raydley, de zoon van de coach, die de bal ver het linksveld in sloeg voor een triple en daardoor de stand op 8-4 bracht Stijn van der Meer zorgde dat ook het negende punt nog binnen kwam. Eindstand 9-4.Kaj Timmermans pitchte de gehele wedstrijd en werd daardoor winnaar.
Een uur later volgde de tweede wedstrijd en wel tegen Bonn het hometeam. Ook nu nam Neptunus een kleine voorsprong want hits van Dwayne Kemp, John Polonius en Rogear Bernadina stelden eerstgenoemde in staat om te scoren. Het antwoord kwam snel. Starter Aaron de Groot moest in drie runs incasseren en die brachten de stand op 1-2. In het tweede deel van die slagbeurt was het rechtsvelder Greg Muller die een solohomerun sloeg en de stand weer in evenwicht bracht. 2-2.
Echter dat was van korte duur want weer sloeg het noodlot toe voor de mannen van Legito. Bij een bal in het midveld kon Rogear Bernadina van ver komend de ver geslagen bal niet vangen, maar hij kwam bovendien verkeerd terecht en moest net als Jamanika in de eerdere wedstrijd naar het ziekenhuis.
Bonn Capitales scoorden in die derde beurt viermaal en namen met 2-6 een grote voorsprong. Twee innings later nam Kevin Bakker de taak op de heuvel over. Hij hield de tegenstander twee beurten tegen. Maar kreeg na een vrije loop weggegeven te hebben een tweepunten homerun tegen. Met nog twee beurten te gaan zag het er somber uit voor de Rotterdammers.
In de achtste beurt kon Neptunus iets terug doen. Drie vrije lopen en hits van Christian Diaz en Raydley Legito leverden twee punten op. In de negende inning was John Polomius de eerste slagman en met zijn homerun verkleinde hij de achtsterstand naar 5-8. De Duitsers dirigeerden hierna de ex-MLB pitcher Dovydes Neverauskas naar de heuvel en hij stuurde de volgende twee Neptunianen met drieslag terug naar de dugout. Eindstand dus 5-8.
Later op de avond speelden Bonn en San Marino tegen elkaar. Na verlenging wonnen de San Marinezen met 6-4.
Morgenochtend om 10.30 wordt de eerder gestaakte wedstrijd Curaçao Neptunus tegen San Marino met een 5-5 stand na 8 innings uitgespeeld. Neptunus moet met drie punten verschil winnen om de halve finale te bereiken.