Sparta's Erik Achten overleden

29 July 2022, 17:01 uur
Sport
mainImage
Peter Bonthuis privé
Erik Achten (rechts) met links Peter Bonthuis (ex-directeur Sparta)

Erik Achten, Sparta's lid van verdienste, is op 78-jarige leeftijd overleden.

Erik Achten was niet alleen jarenlang lid van de Raad van Commissarissen van Sparta, hij stond ook aan de basis van de eerste grote kledingsponsorovereenkomst in 1996 toen Sparta en zijn kledingmerk Kappa met elkaar in zee gingen.

Ook liet hij zich gelden als sponsor. Toen Sparta in 2002 financieel in zwaar weer verkeerde en de club technisch failliet was, was Erik Achten één van de leden van de toenmalige sponsorgroep die zich garant stelde voor de continuïteit van de club. De garantie behelsde het niet in gevaar komen van de club in de drie jaren die zouden volgen.

Mede door deze garantie verkreeg Sparta medewerking van de gemeente Rotterdam en uiteindelijk groen licht van de KNVB voor een licentie om betaald voetbal te blijven spelen. Sparta is Erik Achten veel dank verschuldigd. Voor zijn jarenlange inzet voor de Kasteelclub werd hij benoemd tot lid van verdienste.