Op het voormalige terrein van de RET-remise op Zuid komen, onder de naam Overmaas, 65 nieuwe woningen. Deze worden gebouwd via samenbouw. Dit betekent dat de bewoners vanaf het begin zijn betrokken bij het ontwerp en bouw van hun huis.
Overmaas bestaat uit drie projecten: Overture, Overtuin en Overmaat. Deze komen te staan tussen de Laan op Zuid en de Hilledijk. Elk deelproject kent haar eigen architectenteam. Deze hebben elk toekomstige bewoners gezocht. De bewoners, verenigd in een bouwgroep, zijn uiteindelijk de opdrachtgevers geworden van de architecten. Hierdoor zijn de bewoners vanaf het begin betrokken bij het ontwerp en de bouw van hun eigen huis.
Geen projectontwikkelaar
De woningen zijn ontworpen tegen de kostprijs. Er is geen ontwikkelaar die de kosten tijdens de voorbereiding voorschiet. Daarom wordt van de bouwgroepleden al tijdens de ontwikkeling een financiële bijdrage verwacht, die later met de koopsom wordt verrekend.
Wethouder Kurvers slaat donderdag de eerste paal voor Overmaas. De verwachte oplevering is in de zomer van 2019.
Op het terrein van de voormalige RET-remise werd in november al de eerste paal geslagen voor het Remisehof. Een ander nieuwbouwproject waarbij 173 nieuwe woningen worden gerealiseerd.
65 woningen op Laan op Zuid
17 January 2019, 09:17 uur
Algemeen